Blog

Wysoka trafność ofert Allegro – ErpBox może pomóc

Prowadzenie działalności gospodarczej to dla wielu spore wyzwanie, dlatego tego działania podejmują się zazwyczaj osoby bardzo pracowite, odpowiedzialne i w pełni zaangażowane. Tymi cechami w szczególności muszą wyróżniać się osoby, które wiążą swoją przyszłość ze sprzedażą produktów.

Pracując na etacie robisz to, co zostaje Ci zlecone przez pracodawcę, przychodzisz do pracy i wychodzisz o pewnych ustalonych godzinach i na tym Twoja rola pracownika często się kończy, natomiast w przypadku założenia własnej firmy Ty sam musisz zadbać o własną markę – przemyśleć, co tak naprawdę chcesz osiągnąć, zamówić potrzebne produkty, rozreklamować je, kontrolować ich stan magazynowy, kontaktować się z klientami czy też prowadzić księgowość. To ogromne wyzwanie. I bardzo czasochłonne. W szczególności, jeśli na rynku masz dużą konkurencję. Pomocne w wiedzeniu prymu w handlu jest przede wszystkim skuteczne jej zwalczanie. Najczęściej bez obsługi własnego sklepu czy wielu kont na portalach społecznościowych wybicie się spośród innych zaangażowanych sprzedawców to niemożliwe. Zarządzanie kilkoma kontami, to w dzisiejszych czasach konieczność, która pochłania jednak wiele czasu i energii. Ich obsługa może jednak być dla jednej osoby uciążliwa – oddzielne logowanie się na każde z kont i zarządzanie nimi to bardzo żmudne zajęcie. Kolejny problem stanowi dbanie o wyniki sprzedażowe, związane z wysoką trafnością produktów podczas ich wyszukiwanie przez klientów, bo to właśnie od niej zależy popularność wystawionych ogłoszeń. Problem, do czasu kiedy nie posiadasz stosownych narzędzi!

Zapewnienie wysokiej trafności ofert Allegro to już nie wyzwanie. Wystarczy, że posiadasz odpowiednie narzędzie.

Każdy sprzedawca pragnie zadbać o to, by klient szybko znalazł dokładnie to, czego poszukuje i aby to był produkt pochodzący właśnie z jego konta/kont Allegro. Często jednak bywa tak, że na pierwszym miejscu listy ofert, która pojawia się przy poszukiwaniu danego produktu, pojawiają się ogłoszenia które nie odpowiadają w pełni na potrzeby klienta lub też pochodzą z innych źródeł – od konkurencji. Pomocnym rozwiązaniem jest właśnie zadbanie o wysoką trafność poszukiwanego produktu, czyli o domyślne sortowanie ofert. Opcje, które udostępnia Allegro nie są jednak w tej kwestii tak pomocne, ponieważ wpisane przez potencjalnego nabywcę frazy, tworzą niedostosowaną do gustów klienta kolejność ofert. Allegro tworzy ją w oparciu o metodę uczenia maszynowego, biorąc przy tym pod uwagę ocenę jakości sprzedającego oraz większą liczbę cech ofert. Dla sprzedawcy, który zajmuje się obsługą kilku kont portali sprzedażowych, może to stanowić zbyt duże wyzwanie.

E-sprzedawcy dla poprawienia swoich wyników sprzedażowych oraz oszczędności tak cennego zasobu, jakim jest czas, często wykorzystują różne zabiegi – jednym z najbardziej popularnych jest automatyzacja sprzedaży. Za pomocą takiego programu jak ErpBox są w stanie ogarnąć nadmiar zadań w krótkim czasie.

System ErpBox pozwoli Ci na zarządzanie wszystkimi kontami Allegro – i nie tylko – z jednego miejsca, bez konieczności logowania się na każde konto oddzielnie. To już pierwszy drobny krok w oszczędności czasu, który przerodzi się wkrótce w coś więcej. Ogłoszenia z kilku różnych kont system gromadzi w jednym miejscu – na jednej przejrzystej liście. Co istotne, nie musisz już kontrolować posiadanego asortymentu – wystarczy, że sprawdzisz konto ErpBox, na którym znajdziesz informację o Twoim stanie magazynowym. W przypadku kończącego się towaru, otrzymasz powiadomienie o konieczności złożenia nowego zamówienia.

Kolejną opcją narzędzia jest możliwość masowego wystawiania lub przywracania zakończonych aukcji – na ten moment możesz wystawić jednocześnie aż do 999 ogłoszeń! Korzystanie z platformy ErpBox pozwoli Ci również na opanowanie problemu z trafnością wyszukiwanego przez klienta produktu – głównie dzięki kontrolowaniu czasu trwania aukcji. Wbudowany w ErpBox inteligentny menedżer aukcji Allegro wyświetli informację o zakończonych aukcjach, a Ty ekspresowo uzyskasz do nich dostęp i jednym kliknięciem sprawisz, że będą miały szansę dotrzeć do odbiorcy, bez strat w trafności ofert Allegro z ostatnich trzech miesięcy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *