Blog

Wybór podłogi laboratoryjnej i inne podpowiedzi

Wybór podłogi laboratoryjnej musi również uwzględniać sposób czyszczenia powierzchni. Standardowe podłogi laboratoryjne muszą być odporne na środki dezynfekujące, detergenty i wodę, aby umożliwić dokładne, regularne czyszczenie bez pogorszenia jakości. W niektórych przypadkach podłoga będzie czyszczona bardzo gorącą wodą, parą wodną lub fumigacją.

Wybierając podłogę laboratoryjną, ważne jest, aby znać rodzaje i stężenia chemikaliów, z którymi podłoga może mieć kontakt. Większość potencjalnych kontaktów będzie przypadkowym rozlaniem, które należy natychmiast usunąć. Różne rodzaje podłóg mają tolerancję na niektóre chemikalia, a na inne nie. Niektóre wykończenia podłóg są odporne na określone chemikalia do określonego stężenia i/lub limitu czasowego. Inne wykończenia podłóg mogą być odporne na daną substancję chemiczną przez długi czas bez doznawania jakichkolwiek uszkodzeń.

Wybór podłogi laboratoryjnej

Każde laboratorium – niezależnie od tego, czy jest zainstalowane w środowisku szkolnym, czy komercyjnym – będzie miało swoje specyficzne potrzeby w zakresie podłóg, a nasza rozległa wiedza pozwala nam dostarczyć idealną podłogę do twojego laboratorium w ramach twojego budżetu.

Equimed pomoże Ci wybrać odpowiednią podłogę, odpowiednią do indywidualnych potrzeb i budżetu Twojego laboratorium. Szukaj marek wysokiej jakości, co zapewnia higienę i bezpieczeństwo.

Planowanie dla bezpieczeństwa

Wentylacja jest ważna dla każdego obszaru roboczego, jednak ponieważ laboratoria czerpią szeroki zakres zagrożeń bezpieczeństwa, od chemikaliów po sprzęt elektryczny, niezwykle ważne jest zrozumienie możliwości i ograniczeń konfiguracji wentylacji.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniach i poziom dwutlenku węgla w powietrzu. Chociaż naturalna wentylacja, którą można łatwo kontrolować, jest preferowaną metodą wentylacji w szkołach, przestrzenie, w których generowane są szkodliwe opary lub pył, mogą wymagać dodatkowych systemów.

Specjaliści laboratoryjni mogą doradzić, jak upewnić się, czy lokalny system wentylacji wyciągowej został zaprojektowany, zainstalowany i przetestowany zgodnie z przepisami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *