Blog

Woda stojąca – jakie szkody niesie dla zdrowia i ogrodu, jak sobie z nią poradzić?

Stojąca woda powoduje uszkodzenie trawy i nasadzeń na podwórku, ale może również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Stojąca woda często zawiera larwy komarów i inne niepożądane szkodniki, dlatego ważne jest, aby skorygować wszelkie problemy z odwadnianiem ogrodu, gdy tylko je zauważysz. Dowiedz się, w jaki sposób możesz poprawić drenaż w swoim podwórku i na całym obwodzie domu, korzystając z tych wskazówek.

1. Trzymaj odpowiedni system odwodnień powierzchni z dala od fundamentu. Sprawdź, czy nie stanowi to problemu, upewniając się, że żadna:

  • gleba

  • ściółka

  • żwir

  • nasadzenia

nie przeszkadzają w odpowiednim zorganizowaniu odwodnienia. Każdy z tych materiałów powinien zawsze trzymać się z dala od fundamentu

2. Nie zasłaniaj dróg odwadniania nasypami, donicami, podniesionymi ogrodami, placami zabaw czy z powodu czegokolwiek innego. Utrzymaj płynność całego spływu. Nie zapomnij obserwować korzeni drzew lub ciężkiej roślinności, która mogłaby również wpłynąć na spływ.

3. Skoryguj wszystkie „twarde” powierzchnie, takie jak pochylenia, dróżki, patia i podjazdy. Jeśli te powierzchnie są betonowe, możesz mieć powierzchnie uniesione specjalnie przez firmę betoniarską. Jeśli powierzchnie są z cegły lub kamienia, można je usunąć i ponownie zainstalować, aby uzyskać pozytywne nachylenie z dala od miejsca zamieszkania.

6. Jeśli masz problem z drenażem odwadniającym i nie możesz go naprawić, to dobrym rozwiązaniem może być odpływ kanału. Jeśli możesz skierować wodę do basenu lub spuścić i poprowadzić spływ do niższego obszaru, najprawdopodobniej pomoże to rozwiązać problem.

7. Przejdź do „zielonego” podejścia do wody, zbierając wodę. Jednym szybkim i łatwym sposobem zbierania wody jest zainstalowanie beczki z wodą lub magazynu poniżej poziomu. Zdobyte ilości wody mogą być później wykorzystane do podlewania ogrodu i nasadzeń.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek projektów odwadniających stoczni należy sprawdzić wymagania dotyczące kodu budowlanego dla danego obszaru. Wiele gmin ma przepisy budowlane, które ograniczają sposób i miejsce odpływu wód. Firma Bielbet oferuje pełną listę usług drenażowych, które pomagają chronić dom, w tym instalacje odwodnień liniowych, studzienki podrynnnowe, kanały odpływowe, systemy odprowadzania i inne. Skontaktuj się z nimi, aby umówić się na konsultację lub uzyskać więcej informacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *