Blog

Ważne informacje o stepperze

Stepper to najpopularniejsze urządzenie do ćwiczeń w domu. Dlaczego? Ponieważ jest dostępne w niskiej cenie i ma mały rozmiar. Stepper składa się właściwie tylko z 2 pedałów, na których ustawiamy stopy. Ruchy na stepperze przypominają chodzenie po schodach lub wspinanie się pod górkę.

Jeżeli chodzi o rodzaje stepperów to wyróżniamy:
– mini stepper – to bardzo małe urządzenie, które składa się wyłącznie z podstawy oraz pedałów.

– stepper prosty – to większe urządzenie niż mini stepper. Dodatkowo jest wyposażony w drążek, dzięki któremu łatwiej jest zachować równowagę. Umożliwia to także bardziej intensywne treningi. Te modele mają też komputery.

– stepper boczny – jest taki sam jak stepper prosty, tylko dodatkowo można na nim wykonywać ruchy przypominające jazdę na nartach.

– stepper skrętny – można na nim wykonywać ruchy podstawowe (góra – dół), boczne oraz skrętne (podobne do tych przy jeździe na rolkach czy łyżwach). Dzięki temu w czasie jednego treningu, można pracować nad większą ilością mięśni i skuteczniej tracić kilogramy.

Efektem ćwiczeń jest oczywiście bardziej elastyczne i jędrne ciało. Regularny trening to skuteczna broń w walce z cellulitem, zwłaszcza na udach i pośladkach. Regularne ćwiczenia sprawiają, że mięśnie ud, łydek i pośladów są pięknie wyrzeźbione. Steppery skrętne pozwalają również na wysmuklenie talii i ładne wymodelowanie mięśni brzucha. Warto dodać, że stepper to świetne urządzenie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Dlaczego? Ponieważ w czasie godzinnego treningu można spalić od 500 do 600 kalorii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *