Dla Dzieci

Stroje kąpielowe dla dziewczynek

stroje kąpielowe dla dzieci

Wielu rodziców wybierających się na wakacje z pociechą, może mieć problem przy zakupie pierwszego stroju kąpielowego dla dziecka. Problem ten dotyczy głównie dziewczynek, jako że w ich przypadku trzeba zakupić strój jedno- bądź dwuczęściowy, zamiast zwykłych spodenek, jak dla chłopców. W sklepach znacznie łatwiej jest dostać bikini dla dorosłej kobiety, niż to odpowiednie dla dziecka.

stroje kąpielowe dla dzieciStroje kąpielowe dla dzieci, podobnie jak dla dorosłych, są dostępne w modelach dwuczęściowych i jednoczęściowych. Odróżnia je natomiast przede wszystkim fason – stroje dla małych dziewczynek są wielobarwne, zdarza się również, że można spotkać się ze strojami wyraźnie przeznaczonymi dla dzieci, z kolorowymi rysunkami lub w modelu imitującym strój syreny. Ponadto w przypadku dwuczęściowych strojów dla dziewczynek znacznie częściej można znaleźć te z koronkami i falbankami, wzbogacającymi ogólny wygląd stroju.

Innym, co odróżnia stroje kąpielowe dla dzieci, jest ich rozmiar. Kilkuletnie dziewczynki mają zdecydowanie mniej rozwinięte piersi od dorosłych kobiet, przez co również stroje muszą być mniejsze i bardziej dopasowane. W przypadku niektórych rodzajów dwuczęściowego bikini można się nawet spotkać z krótkimi, odsłaniającymi brzuch topami zamiast właściwego biustonosza. Strój warto jednak dostosować do wieku dziecka. W przypadku kilkulatków powinien być jak najbardziej bajeczny, a dziewczynki około dziesiątego roku życia, wkraczające powoli w okres dojrzewania, mogą mieć już stroje imitujące te dla dorosłych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *