Akcesoria sportowe

Stabilizator na kostkę przy skręceniu stawu skokowego

stabilizator kostki

Przekroczenie fizjologicznego zakresu ruchu w stawie skokowym, czyli skręcenie stawu skokowego to częsty uraz. Może dojść do niego podczas wykonywanie codziennych czynności. Wystarczy źle ułożona stopa podczas chodzenia, czy niefortunny upadek. W 95% przypadków stopa zgina się wtedy nienaturalnie na zewnątrz. W zależności od stopnia skręcenia, należy podjąć określone działania. W wielu przypadkach może pomóc stabilizator na kostkę.

Czym jest stabilizator kostki?

stabilizator kostkiStabilizator to inaczej orteza, której zadaniem jest chronienie miejsca kontuzjowanego. Ma ona przede wszystkim usztywniać stopę, aby ograniczała jej ruchy. Przyspiesza to procesy naprawcze, dzięki czemu możliwa jest szybsza rehabilitacja i powrót do pełnej sprawności fizycznej. Stabilizatory na kostkę wykonane są z delikatnego materiału, który przepuszcza powietrze, są one również znacznie lżejsze od gipsu.

Kiedy potrzebny jest stabilizator?

Stabilizatory kostki niezbędne są w przypadku różnych rodzajów urazu stawu skokowego. Jest także wykorzystywany podczas rehabilitacji po doznanym urazie. W przypadku skręcenia kostki, orteza wykorzystywana jest, gdy powstało skręcenie II i III stopnia. Niekiedy jednak przy skręceniu III stopnia, potrzebne jest założenie gipsu. Usztywniacz stawu mogą nosić także dzieci. Odpowiednio długie noszenie stabilizatora to mniejsze prawdopodobieństwo, wystąpienia ponownego urazu w przyszłości. W określonych wskazaniach medycznych, możliwe jest uzyskanie refundacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *