Blog

Sprężyny do ćwiczeń. Jakie są zalety ich stosowania? Czym kierować się przy wyborze?

Dla zachowania dobrego zdrowia i nienagannej sylwetki wystarczy ćwiczyć ok. 20 minut dziennie, dlatego warto nawet w małym mieszkaniu wydzielić specjalną strefę do ćwiczeń. Nie potrzeba wiele miejsca ani dużych nakładów finansowych na jej zorganizowanie. Wystarczy mata i ciężarki albo powracające do łask sprężyny do ćwiczeń!

Zalety zakupu sprężyn do ćwiczeń

Trening fitness przy wykorzystaniu ekspanderów sprężynowych, takich jak były popularne w latach 90, to idealny pomysł na zgrabną sylwetkę przy niewielkim wydatku. Jeśli chcemy być w dobrej formie i przez długie lata cieszyć się zdrowym ciałem, musimy zadbać o wszystkie podstawowe grupy mięśni. Pomijając trenowanie najważniejszych partii ciała, trening może być nieskuteczny i mało satysfakcjonujący. Sprężyny do ćwiczeń (zobacz: https://www.asport.pl/k/574/akcesoria-i-drobny-sprzet-rollery-sprezyny-do-cwiczen/) pomogą nam wzmocnić i rozciągnąć wiele partii mięśni, tak często pomijanych w innych treningach. Takiego szerokiego spektrum ćwiczeń różnych partii mięśni nie zastąpią nowoczesne urządzenia treningowe, warto więc zakupić to niewielkich rozmiarów akcesorium które pomoże nam urozmaicić ćwiczenia i utrzymać sportowe nawyki. Gadżet ten łatwo nam będzie przechować, nie zajmie wiele miejsca w szafce, z łatwością będzie można go też przetransportować w torbie sportowej, jeśli zamarzy nam się rozbudowywaniu mięśni w innym otoczeniu lub na świeżym powietrzu. Regularne używanie sprężyn do ćwiczeń sprawi, że wzmocnimy mięśnie pleców – partii tak ważnej w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała – oraz poprawimy wygląd klatki piersiowej – prezentowanej z dumą zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Gwarantem systematycznego trenowania z ekspanderem, poprzez poprawę wyglądu ciała, jest też poprawa humoru i nabranie pewności siebie.

Jak wybrać sprężyny do ćwiczeń?

Udając się do sklepu sportowego po ekspander sprężynowy, warto wiedzieć w jaki sposób go dobrać. Dla efektywnego treningu najważniejszą zasadą jest ta, by dobrać przyrząd odpowiedni do swojego wzrostu i rozpiętości ramion. Niestety takiego rodzaju sprzętu, nie należy nikomu pożyczać ze względów bezpieczeństwa – przy nieodpowiednim doborze ekspandera do użytkownika, linki mogą się urwać i skaleczyć osobę wykonującą ćwiczenie. W kwestii wyboru odpowiedniego ekspandera warto więc o radę zapytać sprzedawcę lub zapoznać się ze specyfikacją produktową, zamieszczoną na stronie producenta. Idealnie, jeśli w sklepie stacjonarnym takie akcesorium możemy na miejscu przetestować. Dla efektywnych i zróżnicowanych pod względem stopnia trudności treningów warto wybrać model regulowany, z odpinanymi sprężynami. Pamiętajmy, że sam dobór sprzętu to nie wszystko, na co musimy zwrócić uwagę. Bardzo ważną kwestią dla zapewnienia sobie bezpiecznych i efektywnych ćwiczeń jest również rozgrzewka, zastosowanie odpowiedniej techniki, zdrowa dieta i regularne nawadnianie organizmu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *