Ćwiczenia

Skarpetki do jogi – gadżet czy niezbędny element wyposażenia?

Jedną z głównych zalet jogi jest fakt, że tak naprawdę wcale nie potrzeba wiele, aby ja uprawiać – rzecz jasna, poza samozaparciem, motywacją i odrobiną wolnego czasu. Istnieją jednak pewne akcesoria, które nie tylko znacznie ułatwiają trening, ale także czynią go bardziej komfortowym i higienicznym. Oprócz oczywistych sprzętów, takich jak mata czy termoaktywna koszulka oraz spodnie, ważnym elementem wyposażenia jogina są odpowiednie skarpety.

To zrozumiałe, że niektórzy preferują trenować boso – kontakt z naturą i pełne czucie podłoża są w podczas rutyny entuzjasty jogi niezwykle istotne. Nie można jednak na ich rzecz bagatelizować kwestii higieny i bezpieczeństwa. Nie trzeba się jednak niczym martwić – skarpetki do jogi projektowane są tak, aby czuć się w nich maksymalnie swobodnie. Daleko im do standardowych skarpet sportowych, które pokrywają całą powierzchnię stopy. Są to lekkie, przewiewne i wysoce wyspecjalizowane elementy stroju jogina, szyte specjalnie z myślą o wymaganiach związanych z ćwiczeniami tego typu.

Czym wyróżniają się skarpetki do jogi?

Poszukując dobrych skarpet do uprawiania jogi, z pewnością spotkamy się z dość zróżnicowanymi pozycjami. Nie ma odgórnie ustalonego modelu, który sprawdziłby się podczas ćwiczeń najlepiej – można zdecydować się na model zakrywający całą stopę, lub na taki, który odsłania palce i piętę. Wyboru należy dokonać zgodnie z własnymi preferencjami.

W większości przypadków, skarpetki do jogi są dość lekkie i pozwalają cieszyć się pełną swobodą ruchów. Nie krępują one kostki oraz palców u stopy, dzięki czemu bez najmniejszego problemu można przybierać dowolne pozycje podczas ćwiczeń. Oprócz komfortu, skarpety do jogi posiadają wiele innych, wyjątkowych właściwości, które czynią z nich idealny wybór nawet na intensywny trening! Wymienić można tutaj:

  • Trwałość materiału – Skarpety te pozostają w nieustannym kontakcie z podłożem, przez co muszą być maksymalnie odporne na naciąganie, przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne.
  • Przewiewność – Wysokiej jakości skarpety do jogi powinny gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza, umożliwiając ludzkiej skórze oddychanie nawet podczas najbardziej intensywnego treningu.
  • Komfort – Drażniące szwy lub wpijające się w stopę nitki są w przypadku wysokiej klasy skarpet zupełnie niedopuszczalne!
  • Antypoślizgowość – Jednym z najczęstszych powodów kontuzji podczas jogi jest utrata równowagi. Dobre, antypoślizgowe skarpety do jogi znacznie podnoszą bezpieczeństwo ćwiczeń.
  • Właściwości termoaktywne – Przy wysiłku fizycznym temperatura ciała znacznie się podnosi, prowadząc do pocenia się i ogólnego uczucia dyskomfortu. Termoaktywny materiał temu zapobiega, skutecznie regulując poziom ciepła.

Jak widać, skarpety do jogi (takie jak: https://www.asport.pl/k/1206/skarpetki-do-jogi/) to bardzo dobry wybór dla każdego pasjonata tego typu ćwiczeń, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ich zaskakująco niską cenę. Warto włączyć w swoje wyposażenie przynajmniej jedną parę takich skarpet, a z uwagi na ich wyspecjalizowane właściwości na pewno się na nich nie zawiedzie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *