Blog

Rolki fitness – jak bawić się ćwicząc?

Kto powiedział, że codzienny trening musi stanowić ogromny wysiłek i ciężką pracę fizyczną? O ile dzienna dawka ruchu jest bardzo ważna, wcale nie trzeba katować się intensywnym treningiem cardio, aby osiągnąć wyraźne i zauważalne efekty. Kluczem do skomponowania zestawu ćwiczeń, który będzie jednocześnie skuteczny i przyjemny, jest dobór odpowiedniego wyposażenia! Świetnym przykładem są tutaj uniwersalne rolki fitness, oferujące bardzo ciekawą alternatywę dla zwykłego biegania czy joggingu, tak często uprawianych przez młodych sportowców. Chociaż niejednej osobie perspektywa treningu aerobowego z użyciem rolek może wydać się dość dziwna, to tak naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zastąpić nimi swoją rozgrzewkę, a nawet główną część treningu wytrzymałościowego!

Rozwój fizyczny – w czym pomogą nam rolki fitness?

Może okazać się to niemałym zaskoczeniem, ale rolki fitness są bardzo skutecznym sposobem na rozwój krzepy i kondycji. Przy ich pomocy, trenujemy:

  • Mięśnie nóg – Jak można się domyślić, energiczna jazda na rolkach wymaga przede wszystkim dużego nakładu siły z dolnych partii ciała. Aby wprawić się w ruch, a następnie utrzymać prawidłową prędkość przez całą trasę, potrzeba nieco wysiłku – do tego dochodzi pewien ciężar rolek, który w naturalny sposób przyzwyczaja mięśnie do jeszcze intensywniejszej pracy.
  • Mięśnie brzucha – Nie jest to tak oczywiste, jak praca nóg, lecz ciało, aby utrzymać prawidłową postawę, musi na rolkach nieustannie balansować. Chociaż nie jesteśmy tego do końca świadomi, to rolki fitness rozwijają mięśnie głębokie brzucha, przyczyniając się do stopniowego formowania ‘kaloryfera’, który jest marzeniem niejednego entuzjasty sportu.
  • Biodra – Kiedy rolkarz skręca bądź rozpędza się, musi używać bioder do obrania pożądanego kierunku. Z biegiem czasu, czynności dokonuje się tych instynktownie, zauważalnie wzmacniając partie mięśni w tej części ciała.
  • Zmysł koordynacji – Rozwój fizyczny to nie tylko mięśnie! Rolki fitness wymagają dużego nakładu zręczności i dobrej koordynacji ruchowej, szczególnie jeśli poruszamy się na nierównym terenie. Jest to umiejętność, którą nabywa się z czasem, dlatego nie powinno się zniechęcać początkowymi upadkami!

Jakie rolki fitness wybrać do swoich ćwiczeń?

To, jakie rolki fitness spiszą się najlepiej, zależy przede wszystkim od naszych własnych preferencji. Przede wszystkim, należy odszukać egzemplarz prawidłowo dopasowany do naszej stopy – to niezwykle istotnie, gdyż zbyt mały lub zbyt duży but wiąże się z wielkim dyskomfortem, a także obniżeniem bezpieczeństwa jazdy. Im szersze opcje regulacji posiada dany model, tym lepiej.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest twardość oraz rozłożenie kół. Powinniśmy sugerować się przede wszystkim tym, na jakiej powierzchni mamy zamiar trenować. Jeśli mamy w pobliżu park o dość równych i prostych ścieżkach, spisać powinny się praktycznie dowolne rolki fitness – w przeciwnym razie lepiej wyposażyć się w bardziej wyspecjalizowane egzemplarze o lepszej przyczepności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *