Dla Dzieci / Sprzęt

Po czym poznać wysokiej jakości nosidełko turystyczne?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z naszego hobby, jakim są wędrówki górskie. Wręcz przeciwnie. Wspólna wędrówka z malcem może być bardzo ciekawym doświadczeniem, a kontakt z naturą będzie miał ogromny wpływ na jego rozwój. Warto więc z tego faktu skorzystać, zakupić dobrej jakości nosidełko turystyczne i wybrać się na wycieczkę. Jak jednak rozpoznać, czy nasz wybór będzie słuszny?

Jakie nosidełko turystyczne wybrać?

Wybór nosidełka dziecięcego jest bardzo ważną decyzją – odpowiednio dobrany sprzęt ma przecież zapewnić malcowi wygodę i bezpieczeństwo. Istotne jest, aby nosidełko było wysokiej jakości i gdy nasze dziecko podrośnie, będziemy mogli je odsprzedać lub… zachować dla kolejnej pociechy!

Jakimi wytycznymi kierować się, by być zadowolonym z wyboru?

Nosidełko turystyczne powinniśmy zakupić w znanej firmie – będzie to znak, że nosidło jest dobrej jakości, a do zakupu zostanie dołączony certyfikat. Innym wyznacznikiem produktu, który będzie odpowiedni dla naszego dziecka, jest dość wysoka cena i ilość udogodnień, jakie posiada. Najważniejszymi kwestiami, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze tego rodzaju sprzętu są jednak solidna produkcja oraz komfort używania.

Znana firma i certyfikat

Wybierzmy sprzęt cenionej na rynku marki. Nosidełka turystyczne przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć – do certyfikowanego sprzętu zawsze dołączona jest instrukcja obsługi, w której znajdziemy dokładne wytyczne producenta, dotyczące wieku dziecka, która da nam pewność że użytkowanie produktu będzie w pełni bezpieczne. Wybór modelu posiadającego certyfikat TUV/GS jest niezwykle ważny, gdyż uwzględnia on wytrzymałość systemu nośnego i materiałów, z których zrobione jest nosidełko.

Wysoka cena

Wysokiej jakości nosidełko będzie wyróżniało się dość wysoką ceną w porównaniu z modelami, które możemy zakupić w marketach. Koszt plecaka renomowanej firmy będzie podobny jak w przypadku plecaków trekkingowych – może on sięgnąć nawet tysiąca złotych. Naszym zdaniem, każdy sprzęt podnoszący komfort użytkowania oraz zapewniający bezpieczeństwo dziecka, jest warty naszej inwestycji/ naszego zainteresowania.

Solidne wykonanie, duża wytrzymałość i komfort użytkowania

Materiał, z którego wykonano dziecięce nosidełko, powinien być mocny a szwy grube. Pas biodrowy i szelki powinny być szerokie, wytrzymałe i regulowane – najlepiej gdy są wykonane z miękkiego, piankowego materiału, zapewniającego uczucie komfortu. Dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów i solidnemu wykonaniu nosidełko jest całkowicie bezpieczne. Wygodę naszemu dziecku zepewni zaś szeroka, odpowiednio wyprofilowana, gruba, piankowa powierzchnia siedziska. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na jakość klamer, szelek i pasów. Sprawdźmy też jakie jest maksymalne obciążenie nosidełka.

Każde dziecięce nosidełko posiada określone maksymalne obciążenie całkowite* – zwykle jest to ok. 20 kg – i nie należy przekraczać tej wytycznej, inaczej nasze dziecko nie będzie w nim bezpieczne, a sam sprzęt może się zniszczyć.

*Pamiętajmy, że obciążenie całkowite to waga dziecka i waga dodatkowego bagażu umieszczonego w nosidełku!

Udogodnienia

Nosidełko turystyczne zazwyczaj skonstruowane jest w taki sposób, by spełniało również funkcję plecaka, do którego schować możemy napój i najważniejsze przybory dla dziecka – pieluchy i chusteczki nawilżające. Jego tylna część wykonana jest z przewiewnej siatki, która zapewnia dobrą wentylację pleców rodzica.

Nosidełko turystyczne ma przede wszystkim zapewnić dobre podtrzymanie dziecka, dlatego powinno być wykonane solidnie i z najwyższej jakości materiałów. Najlepiej, jeśli nosidełko zakupimy u znanego producenta, gdyż wtedy będziemy czuć się pewnie, przemierzając z dzieckiem górskie szlaki.

Więcej informacji na temat nosidełek znajdziesz tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *