Blog

Kupujesz kółka do wózka widłowego? Sprawdź, jaki model spisze się najlepiej!

Wózki widłowe to jedne z najpowszechniej stosowanych maszyn w różnych zakładach produkcyjnych. Są one niezwykle wszechstronne i praktyczne, stanowiąc podstawę w składach i halach magazynowych, gdzie duże, ciężkie ładunki muszą być przenoszone niemal cały czas. To oczywiste, że taki wózek nie mógłby się poruszać bez wykorzystania odpowiednio przystosowanych do niego kół. Jest to kwestia znacznie bardziej istotna, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Kółka do wózka widłowego muszą być wybieranie nie tylko z uwagi na sam wózek, ale i posadzkę, na której będzie ten pojazd się poruszał. Nieprzemyślany dobór rozmiarów, obciążenia i materiału może doprowadzić do bardzo negatywnych skutków, zarówno pod względem uszkodzenia pojazdu, jak i podłoża, na którym jeździł. Wniosek nasuwa się sam – kółka do wózka widłowego nie są czymś, co powinno się zamawiać bez dokładnego zapoznania się z ich parametrami technicznymi, rodzajem, dopuszczalnym obciążeniem i pokrewnymi informacjami.

Dlaczego kółka do wózka widłowego są istotne dla posadzki?

Pomimo że standardowy wózek widłowy jest naprawdę lekkim pojazdem, to jego obciążenie jest o wiele wyższe, niż budowa tego urządzenia zdaje się sugerować. Powód takiego stanu jest oczywisty – są to ładunki, które wózek taki ma za zadanie transportować. Producenci kół doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego na rynek wypuszczają koła, które są w stanie znieść nawet wyjątkowo duży ciężar. Nie jest to jednak kwestia tylko i wyłącznie dopuszczalnej masy, ale i materiału, z którego dane kółka do wózka widłowego są wykonane.

Brudzenie posadzki to problem, który może wydawać się trywialny, jednak w rzeczywistości jest on dużym utrapieniem w niejednym magazynie. Niektóre materiały ścierają się z dość dużą intensywnością, szczególnie przy regularnej eksploatacji, pozostawiając na podłodze ślady, które trzeba później zmyć. Wiąże się to w głównej mierze z parametrem ścieralności, jakim wyróżniają się dane kółka do wózka widłowego – im lepszy, tym mniejszej ilości zabrudzeń można się spodziewać.

Gdzie kupić dobre kółka do wózka widłowego?

Aby mieć pewność co do wysokiej jakości nabytego wyposażenia, nie można stawiać na półśrodki, zamawiając je u producenta, którego nie darzy się pełnym zaufaniem. Tego typu wyposażenie należy oceniać przede wszystkim przez pryzmat jego długotrwałej eksploatacji, dlatego kontakt z jednym, profesjonalnym sprzedawcą jest wysoce zalecany. Najlepiej skorzystać z oferty wyspecjalizowanych firm, dla których kółka do wózka widłowego i innych urządzeń produkcyjnych stanowią podstawę asortymentu – dobrym przykładem może być właśnie Zabi.pl, producent, który cieszy się dużym uznaniem nawet wśród profesjonalistów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *