Blog

Krzesła biurowe obrotowe, czyli na czym siedzieć w biurze

Z czym kojarzy się biuro? Tym, którzy zjawiają się tam w charakterze interesantów, kojarzy się zapewne z niedługim biznesowym spotkaniem – które minęło w miłej atmosferze, zwłaszcza jeśli biurowe wnętrze było urządzone wygodnie i ze smakiem. Z kolei tym, którzy w biurze pracują, ta przestrzeń kojarzy się z długimi godzinami spędzanymi co dnia za biurkiem, przy przygotowywaniu, wypisywaniu i przetwarzaniu dokumentów. I jest jedna rzecz, która jest w tym wszystkim równie istotna dla obu tych punktów widzenia – a chodzi o wygodne krzesło.

Krzesła biurowe obrotowe – dlaczego są potrzebne?

Jak wynika już z tych krótkich przykładów, biuro to miejsce, w którym powinny być zaaranżowane wygodne i funkcjonalne miejsca do pracy i spotkań. To znaczy, że powinny się tutaj znaleźć miejsca do siedzenia, krzesła i fotele. Tyle, że nieco inne dla tych dwóch wspomnianych rodzajów bywalców biur. Interesanci i biznesowi partnerzy powinni zobaczyć tu gościnne, stojące na czterech nogach albo innych stabilnych statywach – solidne, ale obite miękkim materiałem. Nieco inaczej ma się rzecz ze stanowiskami pracy – ta, przy biurkach, powinny stać krzesła specjalnego rodzaju, umieszczone tu z myślą o pracownikach biura, którzy codziennie spędzają tu wiele godzin, a zajmują się zwłaszcza pracą na komputerze albo uzupełnianiem dokumentów.

8 godzin – tyle trwa etatowy dzień pracy i tyle czasu powinien teoretycznie spędzić pracownik biura przy swoim stanowisku. Dlatego to bardzo ważne, żeby krzesło na którym spędzi cały ten czas, było jak najlepszą podporą dla jego ciała. Właśnie dlatego przy takich stanowiskach znajdują się krzesła biurowe obrotowe (sprawdź modele dostępne tutaj: https://eldor-meble.pl/k/814/krzesla-biurowe-obrotowe/) – takie, które pozwolą zachować przez większość czasu odpowiednią pozycję – to między innymi obrotowy charakter krzesła sprawia, że nie trzeb zmieniać pozycji, żeby odwrócić się do podręcznych dokumentów albo żeby móc wygodnie wstać. Oczywiście dla każdego ciała krzesło powinno mieć nieco inny kształt i szczegółowe cechy – ale ten problem rozwiązuje regulowanie kluczowych elementów krzesła.

Wybierając krzesło do biura, w którym przy jednym stanowisku pracuje kilka osób, najrozsądniej jest wybrać właśnie taki model biurowego krzesła, który będzie nie tylko ergonomiczny, ale też pozwoli dostosować swoje szczegółowe cechy do potrzeb każdej osoby, która zechce z niego skorzystać. Wygodne krzesła biurowe, te obrotowe, powinny mieć regulowaną przynajmniej wysokość siedziska, niekiedy też podłokietników. Jeśli chciałoby się regulować jeszcze takie kwestie, jak głębokość siedziska czy profil oparcia, trzeba zerkać już w stronę foteli biurowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *