Blog

Koła powlekane poliuretanem – są wokół nas

Powłoka z poliuretanu, pokrywająca powierzchnię toczną koła, potrafi zdziałać cuda. Przekonano się o tym już lata temu – i mimo upływu czasu, satysfakcja z odkrycia tego rozwiązania wcale nie gaśnie, tylko wciąż napędza oczekiwania konsumentów i działalność przemysłu. Koła, kółka i kółeczka, toczące się pewnie i cicho dzięki takiemu dodatkowi, wciąż trafiają do kolejnych konsumentów – ułatwiają im wykonywanie codziennych zajęć w domach i w miejscach pracy. Rośnie też liczba zastosowań dla warstw poliuretanu, a testowaniem kolejnych zastosowań zajmują się producenci tej substancji.

Koła powlekane poliuretanem – gdzie się przydadzą?

Poliuretan to tworzywo sztuczne, opatentowane pod koniec lat 30. ubiegłego wieku. Z początku był po prostu dowodem na to, że człowiek doskonale poradzi sobie z tworzeniem nowych materiałów. Z czasem nowatorska substancja okazywała coraz większą przydatność – w wielu dziedzinach przemysłu, a także w dziedzinach życia, które mogłyby zyskać dzięki istnieniu poliuretanowych elementów. Konstruowano z niego elementy wielu przedmiotów, w tym pojazdów – nawet takich wyprawianych w podróż w kosmos. Ale poliuretan bardzo przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy potrzebne jest pewne trzymanie się powierzchni ziemi.

Koła powlekane poliuretanem to element oferty wielu producentów takich okrągłych części. Wśród nich jest polska firma z siedzibą w Czańcu, nazwana po prostu Poliuretany. Tutejszy asortyment przekonuje, że na poliuretanowym dodatku można polegać w wielu sytuacjach – i w wielu miejscach pracy. Są nim oczywiście oblewane koła, tworzone na przykład ze stali albo z aluminium, ale także rolki o znacznie szerszej powierzchni tocznej i o szerszym kręgu zastosowań. W ofercie są elementy ze zróżnicowanymi bieżnikami: na przykład z nacięciami skośnymi albo w kształcie kostki. Poza tym, oblewa sztucznym kauczukiem również takie elementy jak koła zębate czy części do różnego rodzaju maszyn, na przykład piły taśmowej.

Producent jest w stanie pomóc także tym klientom, którzy chcą odnowić te elementy, z których chętnie korzystali, dopóki poliuretan nie starł się wskutek długiej i intensywnej eksploatacji. Regeneracja kół, czyli zdzieranie starej powłoki i oblewanie koła zupełnie nową dawką świeżej substancji, to także zakres świadczonych usług. Przy tej okazji można oczywiście zażyczyć sobie, jakie właściwości ma mieć ten nowy poliuretan – a wybór wyznaczają po pierwsze kolory, a po drugie skala twardości Shore’a. Wszystkie szczegóły na temat oferty tego producenta można poznać dzięki wizycie na stronie internetowej firmy – czytaj więcej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *