Blog

Kawa – na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni?

Wiele osób nie wyobraża sobie doskonałego poranka bez zapachu i smaku kawy. Zawarta w niej kofeina pobudza organizm do działania, wcale nie wypłukując przy tym magnezu – tak naprawdę kawa jest jego źródłem!

Dobra kawa powinna wyróżniać się świeżością i głębokim smakiem, dlatego bardzo ważny jest wybór takiej hurtowni, w której będziemy mogli zaopatrzyć nasze sklepy i kawiarnie w najlepszej jakości ziarna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hurtowni kawy?

Rozpoczynając poszukiwania hurtowni oferującej kawę, powinieneś zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

1) Duży wybór i unikalne produkty wielu marek

Szeroka oferta dobrej hurtowni sprawia, że wszystko czego potrzebujesz znajduje się w jednym miejscu. W odpowiednim miejscu znaleźć możesz nie tylko wszystkie towary znane konsumentom od wielu lat, ale również unikalne produkty marek cenionych na całym świecie. W idealnej hurtowni znajdziesz nie tylko kawę i podstawowe akcesoria, które możesz wykorzystać w domowych warunkach, ale również wiele przedmiotów przeznaczonych dla profesjonalistów w parzeniu kawy, zwanych baristami. Oprócz kawy ziarnistej, mielonej, w saszetkach czy kapsułkach, w ofercie hurtowni znajdziesz również to, co służy do jej przygotowania: gastronomiczne i domowe ekspresy do kawy, młynki, dozowniki, wagi oraz akcesoria wykorzystywane do parzenia i przechowywania kawy takie jak dzbanki, filtry, środki do czyszczenia, filiżanki, kubki termiczne, słodkie dodatki do kaw i szablony do tworzenia wzorków.

2) Sposób przechowywania kawy

Jeśli chcesz zaoferować sobie i swoim klientom produkty najwyższej jakości, zwróć uwagę w jakich warunkach przechowywana jest kawa. Ma to istotny wpływ na jej jakość, czyli walory smakowe i zapach. Współpraca z hurtownią, która dba o odpowiednie warunki magazynowe i transportowe, będzie gwarantowała że klienci przychodzący do Twojej kawiarni będą zadowoleni z usług, które oferujesz.

3) Dostawa i sposoby płatności

Wybierając hurtownię, powinieneś zainteresować się czasem realizacji Twojego zamówienia. Sprawdź jak długi jest czas oczekiwania na dostawę produktów od momentu złożenia zamówienia oraz ilu dostawców jest zatrudnionych w firmie. Zaletą idealnej hurtowni jest szybka i sprawna dostawa oraz duży sztab pracowników rozwożących towar.

Istotne jest również to, czy firma stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, zapewniając wygodne formy płatności poprzez wpłatę na konto bankowe lub opłatę „za pobraniem” (przy odbiorze produktów). Genialnie jeśli po przekroczeniu wyznaczonego progu zakupowego, dowóz będzie całkowicie darmowy!

Największy wpływ na jakość kawy ma sposób jej przechowywania, poszukaj więc takiej hurtowni która zapewni odpowiednie warunki w magazynie i podczas transportu! Kwestią którą zawsze warto mieć na uwadze, poszukując jakiejkolwiek hurtowni, jest wybór takiego dostawcy, którego transport będzie szybki i niezawodny. Szukaj więc firmy zatrudniającej wielu dostawców.

Konsultacja merytoryczna artykułu: http://www.sobikdystrybucja.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *