Podpowiadamy

Kaloszom deszcz nie straszny

Już od kilku sezonów trwa moda na kolorowe i bardzo praktyczne w deszczowe czy śnieżne dni kalosze. Takie buty to ciekawy wybór na ubarwienie swojego stroju w szare, smutne dni oraz idealny sposób, by uniknąć przemoczonych skarpetek, stóp i nieprzyjemnego uczucia wilgoci w butach.

Noszenie kaloszy to czysta przyjemność, zwłaszcza w deszczowe dni, kiedy wszystkim wokoło przemakają buty. Co ważne, kalosze są to buty bardzo wygodne i dają poczucie komfortu, kiedy wokół leje jak z cebra. Kalosze są nieprzemakalne w stu procentach – nie ma więc ryzyka, że w deszczowe dni się przeziębimy. Co ważne, kalosze są solidne oraz odporne na zniszczenia i rozklejenie. Zazwyczaj są wykonane z bardzo trwałego tworzywa.

Trochę koloru w szare dni

Kalosze od kilku lat są bardzo trendy – na rynku można kupić wiele ciekawych i atrakcyjnych wzorów np. w kolorowe kwiatki, w kratkę, czy w inne ciekawe kształty.  Wybór na rynku jest tak ogromny, że nawet można wybrać modele wyższe czy też niższe. Każdy z pewnością znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

Dzięki kaloszom nasza stylizacja w ponure dni deszczowe będzie ciekawsza, modna i kolorowa – doda nam entuzjazmu i poprawi humor. Te buty doskonale pasują zarówno do legginsów czy spodni rurek, jak i do spódnic czy sukienek. Sprawdzą się dobrze i praktycznie w stylizacji dziecięcej, ale również dla dorosłych kobiet, które chętnie korzystają z praktycznych wersji modnych stylizacji.

Czym kierować się przy wyborze kaloszy?

Design niestety w przypadku kaloszy to nie wszystko. Trzeba zwrócić uwagę na takie elementy jak podeszwa i solidne wykonanie. Oto kilka wskazówek, które warto przeczytać przed zakupami:

  • Materiał – kalosze powinny być wykonane z jednego kawałka gumy, klejenie czy przeszycie nie daje gwarancji nieprzemakalności;
  • Wyściółka – kalosze mogą służyć cały rok, wtedy nie powinny być ocieplane, a jedynie trzeba wybrać trochę większe, by zmieściła się do nich stopa w grubej skarpecie;
  • Podeszwa – powinna być antypoślizgowa zarówno na mokrej, jak i na oblodzonej nawierzchni, z odpowiednimi rowkami odprowadzającymi wodę;
  • Wygląd – ten element pozornie najważniejszy, niestety wymieniamy na końcu – ładny wzór nie powinien odciągnąć nas od jakości kaloszy.

Kalosze z samej zasady nie należą do drogich butów. Za te lepsze jakościowo bądź z dodatkowymi paskami i ozdobami na pewno trzeba będzie zapłacić więcej. Jednak oferta kaloszy w granicach 70 – 200 złotych na pewno będzie ogromna.

Wybór kaloszy zależy od wielu czynników – buty muszą być dobrze wykonane, a do tego nam się podobać i pasować do naszego stylu bycia i ubierania. Nie wolno jednak zapominać, że kalosze niestety nie nadają się do wszystkich sytuacji – mogą towarzyszyć w drodze do pracy, jednak w biurze nie wypada w nich siedzieć. Tak jak z wszystkimi butami – trzeba je dobrze dobrać do stroju i okazji.

Na temat kaloszy postała także bardzo fajna, skoczna piosenka. Posłuchajcie sami 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *