Dla Dzieci

Kalosze zagwarantują suche stopy dziecka!

Artykuł powstał z okazji dnia dziecka :-). Każda mama chyba wie, co się dzieje, gdy za oknem ciągle pada deszcz. Maluchy nudzą się w domu, a jak już wyciągną rodziców na zewnątrz, nie omieszkają skoczyć do każdej napotkanej kałuży. To dla nich ogromna frajda i świetnia zabawa. Dla mam to niestety duży problem – przemoczone, czasem nawet rozklejone buty, a do tego mokre i zimne stopy, od których bardzo szybko dziecko może załapać przeziębienie. Problem mogą jednak rozwiązać kalosze dziecięce.

Kalosze są solidne, trwałe i przede wszystkim nieprzemakalne. To chyba jedyne buty, w których dzieci spokojnie mogą wyjść na zewnątrz w deszczowe dni, świetnie się bawić i wrócić z suchymi, nieprzemoczonymi stopami. To dzięki kaloszom droga do przedszkola będzie przyjemnością, a nie stresem i ograniczeniem zabawy.

Moda połączona z funkcjonalnością

W przypadku butów na deszczową porę rodzicom zdecydowanie naprzeciw przychodzi moda . Od kilku sezonów  wiele wiosennych i jesiennych stylizacji dziecięcych opiera się właśnie na kaloszach. I to nie tych szarych i ciemnych „gumowców”, ale kolorowych, bardzo atrakcyjnych i wygodnych kaloszy dziecięcych, które doskonale będą pasować do wygodnych legginsów i kolorowych kurteczek. Ostatnio bardzo modne są kalosze z ulubionymi postaciami z bajek m.in. z Hello Kitty, z Minionkami, świnką Peppą, Spidermanem czy postaciami z Krainy Lodu.

Jakie kalosze wybrać dla dzieci?

Kalosze dziecięce to jednak nie tylko wygląd, kolor i wzór. Przy wyborze gumowych butów dla najmłodszych trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, rodzaj podeszwy i użyty materiał. Dzieci muszą być w kaloszach bezpieczne – zwłaszcza, że dobrowolnie będą skakać w deszczowej wodzie. Podeszwa kaloszy musi więc mieć odpowiednią grubość i być antypoślizgowa. Na dobrzej podeszwie stopa dziecka będzie dodatkowo odpowiednio odizolowana od podłoża. Dobrze, żeby kalosze były wykonane z jednego kawałka gumy – tylko takie gwarantują pełną nieprzemakalność, a to jedna z głównych zalet kaloszy dziecięcych.

Wybierając kalosze dziecięce warto zastanowić się nad wersją butów z ocieplaną wkładką. Na pewno będzie ona odpowiednia na chłodniejsze dni. Co ciekawe, niektóre modele kaloszy dają możliwość wyjęcia ocieplacza – można więc go bezproblemowo wyprać lub w cieplejsze dni po prostu wyjąć.

Buty muszą mieć odpowiedni rozmiar – tak, by w czasie zabawy nie spadały ze stóp dziecka, a maluch czuł stabilną i bezpieczną podstawę. Rodzice kupują kalosze z szerszymi cholewkami, żeby włożyć do środka nogawki spodni – ta bardzo praktyczne, jednak nie można zapominać o komforcie dziecka i jego własnym poczuciu bezpieczeństwa w tych butach, na mokrej nawierzchni.

Kalosze to chyba jeden z tych obowiązkowych elementów w szafie dziecka. Oprócz tego, że są modne, atrakcyjne i doskonale pasują do dziecięcych strojów, gwarantują maluchom dobrą, ale też bezpieczną i zdrową zabawę na świeżym powietrzu, nawet w deszczowe dni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *