Dla Kobiet

Kalosze damskie – hit czy kit?

Jeszcze kilka lat temu kalosze zaliczały się do butów tandetnych, kojarzonych z pracą w polu i na działce. Dziś to jednak przeżywają swoją drugą młodość, stając się podstawową stylizacją kobiet w deszczowe dni. Okazuje się, że mogą być bardzo atrakcyjne, a do tego niezwykle praktyczne. Szybko zyskały rzesze miłośniczek w różnym wieku.

Kalosze, czyli gumowe buty to nieprzemakalne obuwie, które dziś służy kobietom w czasie deszczowych spacerów, w drodze do pracy czy na zakupy, a także na nieoficjalnych przyjęciach w stylu garden party. Trzeba jednak pamiętać, że kalosze nie nadają się na wszystkie okazje i choć stanowią bardzo ciekawy element stylizacji, niestety nie będą odpowiednie do biura, na oficjalne spotkania biznesowe czy eleganckie imprezy. Tu warto zachować zdrowy rozsądek i umiar, by nie popełnić modowego faux pas.

Na rynku kalosze damskie są dostępne w kilku różnych wersjach – w zależności od grubości podeszwy, szerokości i wysokości cholewki. Każda z pań może wybrać te najodpowiedniejsze dla swojej sylwetki, zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Jakie kalosze damskie najlepiej wybrać?

Wybór będzie zdecydowanie zależeć od indywidualnych upodobać i codziennego doboru stroju. Jedne panie chętnie ubiorą kalosze do legginsów czy rurek, a inne do spódnic. Dlatego też kalosze damskie są dostępne w kilku modelach i w nieograniczonej ilości wzorów. Można wybrać bardziej klasyczne i eleganckie, a także te nieco bardziej awangardowe i wyróżniające się np. ze zwierzęcym wzorem czy w neonowym kolorze. Jedno jest pewne – niezależnie od wzoru buty muszą być wygodne, nieprzemakalne i dobrze wykonane.

Wady kaloszy

Kalosze niestety nie są butami na co dzień – nie tylko ze względu na swój luźny i niezbyt elegancki styl. Często noszone mogą być przyczyną kłopotów ze stopami. Po kilku długich godzinach warto zadbać o swoje stopy i zafundować im rozgrzewającą i odświeżającą kąpiel, a następnie nałożyć krem nawilżający. To spowoduje, że stopy znów będą odpowiednio oddychały i pozbędą się nadmiernego potu.

Hit czy kit?

Tyle, ile zwolenniczek, tyle też przeciwniczek. Choć kalosze są modne i mogą być bardzo oryginalnym elementem wiosennej czy jesiennej stylizacji, nie wszystkim przypadły do gustu. Nie są takim szałem, jak wprowadzone dano temu japonki czy buty na platformie. Nie każda kobieta chce je mieć, bo dla niektórych kalosze to zwykłe gumowe buty, które są nieeleganckie i niekobiece.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *