Blog / Sprzęt

Jazda na rolkach – jak doskonale spędzić czas z korzyścią dla zdrowia?

Jeżeli poszukujesz aktywności fizycznej, która jest przyjemna, buduje sylwetkę i nie wymaga ciężki nakładów finansowych to właśnie jazda na rolkach jest doskonałym pomysłem. Aby rozpocząć przygodę z rolkami na początku trzeba zainwestować ok. 200 – 300 na podstawowe modele rolek; oczywiście nie zapominamy tutaj o ważnym elemencie jakim jest kask oraz ochraniacze na łokcie, kolana i nadgarstki, które ważne są szczególnie na samym początku nauki jazdy na rolkach, gdzie jesteśmy bardziej narażeni na upadki. Warto jednak zainwestować te kilkaset złotych, z względu na liczne korzyści płynące z jazdy na rolkach.

A dlaczego warto zainwestować w sprzęt rolkarski?

Aktywność ta nie tylko pozwoli nam zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, wysmuklić naszą sylwetkę, wzmocnić mięśnie, ale również pomoże wyrobić lepszą kondycję. Dzięki regularnej jeździe na rolkach, rozwijamy naszą koordynację ruchową, co poprawia naszą koncentrację i likwiduje blokady ruchowe, co przydaje się również przy uprawnianiu innych aktywności sportowych, oraz w życiu codziennym. Wysiłek fizyczny związany z jazdą na rolkach jest znacznie bezpieczniejszy niż np. bieganie, ponieważ w mniejszym stopniu obciąża nasz stawy, dlatego jest bezpieczny dla każdego. Aktywność na rolkach szczególnie polecana jest kobietą, które chcą pozbyć się niechcianej pomarańczowej skórki; ponieważ jazda na rolkach, angażuje te partie ciała, gdzie cellulit stanowi zazwyczaj największy problem, czyli:

  • brzuch
  • uda
  • pośladki.

Jazda na rolkach jest aktywnością fizyczną, którą zdecydowanie można wykonywać na świeżym powietrzu, a co się z tym wiąże dla naszego organizmu, otóż same zalety. Przebywanie na świeżym powietrzu dotlenia nasz organizm, a promienie słoneczne pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i uwalniają witaminę D, która wzmacnia nasze kości i uwalnia endorfiny. Jazda na rolkach jest coraz bardziej popularna i w wielu miastach tworzone są specjalne trasy do tego przeznaczone, w pięknych malowniczych rejonach , gdzie można spokojnie oddawać się tej przyjemność, nie narażając się na niebezpieczeństwo spacerowiczów, czy rowerzystów. Ze względu, że jest to nisko budżetowy sport, jest to świetna zabawa dla całej, a prze dostępność tras w różnych miejscach można się nią cieszyć w każdym zakątku i odkrywać różne trasy dla rolkarzy.

Mam nadzieje, że przekonałam Cię, że jazda na rolkach to nie tylko doskonały sposób spędzenie miło czasu na świeżym powietrzu, ale również dla poprawy zdrowia i samopoczucia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *