Akcesoria sportowe

Czym cechują się profesjonalne rolki?

Rolki w wydaniu rekreacyjnym są doskonałym zajęciem dla praktycznie każdego. Amatorzy jednak szybko dostrzegają potencjał, jaki drzemie w tej dyscyplinie, dlatego powolna jazda na standardowym sprzęcie staje się dla nich niewystarczająca. To naturalne, że w pewnym momencie chcemy spróbować czegoś więcej – wraz z rozwojem umiejętności, otwierają się przed nami nowe horyzonty w jeździe na rolkach, dlatego warto jest wykorzystać swój pełen potencjał. Rzecz jasna, będziemy potrzebowali do tego zadania czegoś więcej, niż proste rolki dla początkujących – wymagany jest tutaj wyspecjalizowany, wysokiej klasy sprzęt, jak na przykład rolki Powerslide.

Rolki dla zaawansowanych – na czym polega różnica?

Przepaść w jakości pomiędzy profesjonalnymi rolkami a ich standardowymi odpowiednikami jest wyraźnie odczuwalna. Główną rolę odgrywają tutaj materiały zastosowane w procesie produkcji. Popularne rolki Powerslide, w porównaniu do modeli z dolnej półki, zawierają o wiele mniej taniego plastiku, używając na jego miejscu wyspecjalizowanych tworzyw sztucznych, gumy oraz kauczuku. Sprawia to, że są one trwalsze, a przede wszystkim bardziej komfortowe, dzięki czemu nadają się także do jazdy wyczynowej.

Ogromne znaczenie ma również sama konstrukcja akcesorium. Rolki Powerslide odznaczają się przystosowaniem do długich i intensywnych sesji treningowych – nie nadwyrężają kostki, a na dodatek doskonale amortyzują wstrząsy i uderzenia. Są one w stanie znieść duży napór siły mechanicznej, jak choćby lądowanie po wykonanym tricku. Cechuje je także duża zwrotność, dzięki czemu można precyzyjnie kontrolować obraną trasę, co jest nieocenione podczas ćwiczenia różnego rodzaju sztuczek i akrobacji.

Kolejnym, ogromnym atutem, jaki posiadają rolki Powerslide jest możliwość rozwijania na nich dużych prędkości, nieosiągalnych w przypadku niższej klasy modeli o plastikowych kółkach. Przy pewnym nakładzie pracy, można jechać naprawdę szybko, zachowując przy tym stabilną pozycję i równowagę. Odrobina praktyki wystarczy, aby dobrze opanować tą technikę i móc wykorzystywać swoje rolki także jako doskonały środek lokomocji.

Czy warto jest podjąć się profesjonalnej jazdy?

Zaawansowana jazda na rolkach nie tylko pozwala nam spełnić swoje aspiracje, ale stanowi także doskonałą, ogólnorozwojową aktywność fizyczną. Jeśli zastanawiamy się nad inwestycją w sprzęt z górnej półki, to nasze wątpliwości powinny zostać rozwiane poprzez perspektywę wzmocnienia nóg i mięśni brzucha poprzez sport, który można uznać za świetną rozrywkę!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *